スポンサーサイト
- 2023.07.10 Monday
一定期間更新がないため広告を表示しています
- -
- -
- -
Men's Senior Gold Medalist -
Jeong Hansol, Republic of Korea
Women's Senior Gold Medalist -
Shiori Kase, Japan
Men's Senior Silver Medalist -
Byul Yun, Republic of Korea
Women's Senior Silver Medalist -
Irina Sapozhnikova, Russia
Tamako Miyazaki, Japan
Men's Senior Bronze Medalist -
Aaron Smyth, Australia
Ivan Duarte, Brazil
Ga-Yeon Jung, Republic of Korea
Junior Division Medalists are:
Men's Junior Gold Medalist -
Taiyu He, Peoples Republic of China
Women's Junior Gold Medalist -
Gisele Bethea, USA
Men's Junior Silver Medalist -
Jinsol Eum, Republic of Korea
Women's Junior Silver Medalist -
Mackenzie Richter, USA
Men's Junior Bronze Medalist -
Gustavo Carvalho, Brazil
Women's Junior Bronze Medalist -
Yasmin Lomondo, Brazil
Paulina Guraieb Abella, Mexico
Special awards were bestowed to:
Best Junior Couple
Yasmin Lomondo and Gustavo Carvalho, Brazil
Best Senior Couple -
Ga-Yeon Jung and Ji Seok Ha, Republic of Korea
Choreography Award -
Nicholas Blanc for Aaron Smyth "Rendez-Vous"6+
Jury Award of Encouragement Male-
Yue Shi, Peoples Republic of China
Jury Award of Encouragement Female-
Romina Contreras, Chile
Robert Joffrey Award of Merit -
Daniel Alejandro McCormick-Quintero, Mexico
Round III competitors are:
Senior Males
Aaron Smyth (Australia)
Andile Ndlovu (South Africa)
Byul Yun (Republic of Korea)
Ivan Duarte (Brazil)
Jeong Hansol (Republic of Korea)
Ji Seok Ha (Republic of Korea)
Kota Fujishima (Japan)
Mengjun Chen (Peoples Republic of China)
Rodrigo Almarales (Cuba)
Steven Loch (USA)
Senior Females
Arianni Martin (Cuba)
Ga-Yeon Jung (Republic of Korea)
Irina Sapozhnikova (Russia)
Melissa Gelfin (USA)
Shiori Kase (Japan)
Sirui Liu (Peoples Republic of China)
Tamako Miyazaki (Japan)
Junior Males
Aran Bell (USA)
Blake Kessler (USA)
Daniel Alejandro McCormick-Quintero (Mexico)
Gustavo Carvalho (Brazil)
Jinsol Eum (Republic of Korea)
Taiyu He (Peoples Republic of China)
Yue Shi (Peoples Republic of China)
Junior Females
Gisele Bethea (USA)
Mackenzie Richter (USA)
Mizuho Nagata (Japan)
Paulina Guraieb Abella (Mexico)
Romina Contreras (Chile)
So Jung Lee (Republic of Korea)
Yasmin Lomondo (Brazil)